poniedziałek, 04 wrzesień 2017 06:09

VI edycja turnieju „Za 1 Uśmiech” już za nami!

Dwa dni sportowej, zaciętej rywali, mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych, rodzinny piknik, licytacje koszulek znanych piłkarzy, wizyta Gerarda Badii i uśmiechnięte buzie dzieciaków z gliwickich Domów Dziecka. To wszystko działo się w miniony weekend w hali sportowo – widowiskowej centrum kulturalnego „Łabędź”.

Szóstą  już edycję turnieju, którego pomysłodawcami i organizatorami są Jerzy Wojewódzki i Jarosław Jenczmionka wsparło w tym roku 20 firm z tego 16 wystawiło swoje drużyny do sportowej rywalizacji. Przypomnijmy, ze idea tego turnieju jest taka, że każda z firm płaci wpisowe 2500 zł. Ponadto były rozprowadzane cegiełki i licytowano koszulki. Cały dochód będzie przeznaczony na wyjazd na ferie zimowe dla dzieci z gliwickich Domów Dziecka.

za1usmiech2017 mec

W tym roku przyjęto zasadę, że w poszczególnych zespołach nie mogą grać profesjonalni piłkarze w liczbie większej niż 1. To miało wyrównać szanse i sprawić, że chętniej będą chciały w tej imprezie uczestniczyć nawet całe rodziny i to był bardzo dobry pomysł. Np. w drużynie  GREG razem zagrała mama z synem i nie ważne było, że mama po raz pierwszy miała okazje biegać za piłką na hali. Wszyscy doskonale się bawili i o to właśnie chodziło. 

W niedzielę już systemem pucharowym walczono o puchary i medale. I tu rywalizacja już była bardzo zacięta, mimo że żadnych nagród finansowych w tym roku, celowo zresztą nie przewidziano.

Obrońca tytułu mistrzowskiego drużyna Nbitu w ćwierćfinale uległa Etisoft 0:4. To był jednak Nbit złożony tym razem z pracowników firmy, a nie zawodnicy znani z Futsal Ekstraklasy. W pierwszym półfinale Etisoft wysoko pokonał Isover, bo 10:1. W drugim półfinale Hybris minimalnie, bo 0:1 uległ Scanii.

Tak więc w meczu o I miejsce zmierzyły się ze sobą ekipy Scanii i Etisoftu. Był to finał godny tego turnieju. Walczono dosłownie do ostatniej syreny, choć na początku nie zapowiadało się, że tak będzie. Scania bowiem prowadziła już 5:1, ale potem trzy bramki zdobył Etisoft i drużynie tej zabrakło kilkadziesiąt sekund, by  wyrównać. Ostatecznie to zawodnicy właśnie Scanii odebrali puchar za I miejsce.

za1usmiech2017 scania

Organizatorzy bardzo się postarali, aby turniej ten miał charakter rodzinnego pikniku z licznymi atrakcjami. W niedzielę pod halą ustawiły się food tracki ze słodkościami i nie tylko. W samej hali natomiast znaleźli się chętni, by sprzedać niepotrzebne już rzeczy zgromadzone w domowych szafach. W auli panie i panowie mogli zatańczyć zumbę, pomedytować przy Jodze, a młodsi i starsi zresztą też zgromadzili się w auli, by zobaczyć kukiełkowe przedstawienie w wykonaniu artystów teatru lalek „Pinokio”. Niezwykle wyczerpująca była walka w powietrznych kulach (Bumper Ball). Tu bawili się zarówno dzieci jak i dorośli.  Przez cały czas trwania niedzielnego pikniku funkcjonował też pokój zabaw dla najmłodszych.

za1usmiech2017 pinkokio

Mnóstwo emocji dostarczyła  licytacja koszulek znanych piłkarzy. Licytowano trykot  gwiazdy światowego futsalu – Ricardinho oraz koszulkę  reprezentant a Polski  i króla strzelców  ekstraklasy Kamila Wilczka. Pierwsza poszła za 500 zł, a drugą nabywał – uwaga – Gerard Badia. Piłkarz Piasta Gliwice był w tym roku gościem specjalnym turnieju „Za 1 Uśmiech”. Ulubieniec fanów drużyny z Okrzei wspólnie z Jarosławem Jenczmionką i Jurkiem Wojewódzkim  wręczał także nagrody dla uczestników tego turnieju. A nie tylko rozdano medale dla drużyny. Były też wyróżnienia indywidualne.  Marcin Łątkowski z ekipy Scanii został wybrany najlepszym bramkarzem, a Łukasz Dudek został najlepszym strzelcem turnieju. Nagrodę fair-play otrzymała drużyna GREG     

za1usmiech2017 badia

za1usmiech2017 qwwojewodzki

Największym wygranym są jednak dzieci z gliwickich Domów Dziecka. Aż kilkudziesięciu dzieciaków  pojedzie na zimowe wakacje. Wszystkim firmom, uczestnikom, wolontariuszom, sędziom,  także kibicom, którzy zdecydowali się przybyć do hali Łabędź bardzo gorąco i serdecznie w imieniu dzieci dziękujmy! Do zobaczenia za rok!  

za1usmiech2017 flagi 

  

 

DRUŻYNY W TEJ EDYCJI TURNIEJU