środa, 23 sierpień 2017 20:31

Już po losowaniu grup

W środę w gliwickiej restauracji Luminoso odbyło się losowanie grup turnieju „Za 1 Uśmiech”.

Jak co roku, głównymi bohaterami tego wydarzenia są dzieci z Domu Dziecka  dla których ten turniej jest organizowany. Cały  dochód z imprezy przeznaczony jest na wyjazd na ferie zimowe dla dzieciaczków. W poprzednich latach korzystały z tego daru wychowankowie DD nr 2. Teraz skorzystają także dzieci z innych placówek, a w jakiej liczbie – to się  okaże ile uda się zebrać środków. Koszt dwutygodniowego pobytu to około 1250 zł.

Idea turnieju od 1 edycji jest niezmienna. Każda z drużyn, która weźmie w nim udział wpłaca 2500 zł wpisowego. Ponadto organizowane są licytacje, sprzedawane cegiełki, przyjmowane darowizny.   W tym roku turniej wesprze 20 firm z tego 16 wystawi drużyny, które będą walczyć o miano tej najlepszej.

 - Osiągnęliśmy już taki etap, że nie musimy nikogo specjalnie namawiać, aby wziął udział w tym turnieju. Wystarczy jeden telefon i sprawa jest załatwiona.  Bardzo się z tego powodu cieszymy.  Za to Wam wszystkim w imieniu dzieci bardzo dziękuję – powiedział tuż przed ceremonią losowania Jarosław Jenczmionka – jeden z pomysłodawców tej fantastycznej imprezy.  

W przeciwieństwie do poprzednich lat nie przewidziano nagród za 1,2 i 3 miejsce. Pieniążki od potencjalnych sponsorów od razu trafią na konto Domu Dziecka. Zmianie ulega tez formuła turnieju.

- W sobotę stawiamy na sport. W niedzielę natomiast to będzie prawdziwie rodzinny piknik. Przewidzieliśmy moc atrakcji dla wszystkich. Będą teatry dla dzieci, sala zabaw, Buble Footbal  – świetna zabawa w skaczących kulach, zajęcia z zumby. Nie zabraknie też atrakcji dla smakoszy. Podczas turnieju wokół hali ustawią się bowiem food tracki z oryginalnym jedzeniem. W planach jest też zorganizowanie wyprzedaży garażowej –  wylicza Jerzy Wojewódzki, drugi z animatorów tego wydarzenia.  

Po oficjalnym otwarciu nastąpiło także oficjalne losowanie grup, co jak wiemy jest nie mniej emocjonujące niż rywalizacja na parkiecie. Wodzireje był jak zawsze mistrz Jerzy Wojewódzki, a sprawnie przeprowadziły je dzieciaki z Domu Dziecka. Obecni przedstawiciele firm w restauracji Luminoso  mieli tez okazję sami otworzyć piłki  z nazwami drużyn, czyli mieć jakiś wpływ na to, gdzie znajdą się ich zespoły. Było dużo zabawy, radości, a co najważniejsze wszyscy na koniec byli zadowoleni.

losowanie2

losowanie3

losowanie4

losowanie5

losowanie6

losowanie7

losowanie8

losowanie9

losowanie10

losowanie11

losowanie12

losowanie20

 

DRUŻYNY W TEJ EDYCJI TURNIEJU