wtorek, 08 sierpień 2017 11:52

Będzie się działo!

W pierwszy weekend września (02.03.09) w hali "Łabędź" zostanie rozegrana szósta już edycja  turnieju  „Za 1 Uśmiech”. Jest to turniej  charytatywny, a cały dochód z tej imprezy przeznaczony jest na rzecz dzieci z Domu Dziecka nr 2.

Z zebranych środków w poprzednich latach finansowane były wyjazdy na letnie i zimowe wakacje dla dzieciaków. W pierwszych 5 edycjach zebrano około 200 tys. zł. Zagrało ponad 1150 zawodników.  Kibice zobaczyli 1280 bramek.

W tym roku organizatorzy zdecydowali się zmienić nieco formułę. Ma być jeszcze bardziej radośnie, na wesoło i amatorsko – informuje Jerzy Wojewódzki. - Aby wyrównać szanse, a tym samym dać możliwość jeszcze większe frajdy uczestnikom nie będzie drużyn złożonych tylko z profesjonalnych zawodników. Oczywiście, chcemy, aby były gwiazdy, które podniosą poziom sportowy, ale zrobimy tak, aby w poszczególnych zespołach zagrał jeden - maksymalnie dwóch ligowców  – dodaje jeden z głównych organizatorów.

Na ten moment zgłosiło się  już ponad 20 firm, które wystawią swoje drużyny, a przypomnijmy, że za każdą idzie wpisowe w bardzo konkretnej kwocie, bo 2500 zł. Przy okazji odbędą się też licytacje, i sprzedaż cegiełek.

Jest to turniej dla dzieci, więc nie zabraknie też i dla nich atrakcji. Tradycyjnie przed dwa dni będzie funkcjonował  pokój zabaw, gdzie pod opieką animatorek będzie można zostawić dzieci, które z pewnością nudzić się nie będą. Z tej okazji też do Gliwic zawitają  dwa teatry, które przygotują specjalne przedstawienia.  Pomyślano również  o dorosłych. Będzie można oddać się medytacji  (Joga) Śmiałkowie będą mogli poskakać w  Bumper Ball – świetna zabawa w skaczących kulach. Nie zabraknie też atrakcji dla smakoszy. Podczas turnieju wokół hali ustawią się bowiem  food tracki zx orgyginalnym jedzeniem.

W planach jest jeszcze jedno  wydarzenie, które zapowiada się niezwykle atrakcyjnie, szczególnie dla okolicznych mieszkańców, a ma być to wyprzedaż garażowa.  To świetna okazja, aby sprzedać niepotrzebne już rzeczy dla jednych, a dla drugich kupic coś fajnego za nieduże pieniądze.

Nie o wszystkim napisaliśmy, bo będą też niespodzianki!

 

DRUŻYNY W TEJ EDYCJI TURNIEJU