Aktualności (54)

poniedziałek, 04 wrzesień 2017 06:09

VI edycja turnieju „Za 1 Uśmiech” już za nami!

Dwa dni sportowej, zaciętej rywali, mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych, rodzinny piknik, licytacje koszulek znanych piłkarzy, wizyta Gerarda Badii i uśmiechnięte buzie dzieciaków z gliwickich Domów Dziecka. To wszystko działo się w miniony weekend w hali sportowo – widowiskowej centrum kulturalnego „Łabędź”.

Jedną z większych atrakcji dla kibiców na turnieju „Za 1 Uśmiech” jest możliwość spotkania ze znaną postacią ze świata piłki. Podobnie będzie i na VI edycji.

wtorek, 29 sierpień 2017 18:51

Wylicytuj koszulkę Kamila Wilczka!

Kamil Wilczek, reprezentant Polski, król strzelców Ekstraklasy  z sezonu 2014/15, były napastnik Piasta, a teraz piłkarz  Brøndbyernes IF przekazał na rzecz turnieju „Za 1 Uśmiech” koszulkę z autografem, którą będzie można wylicytować podczas finału turnieju.

Podczas szóstej edycji Turnieju „Za 1 Uśmiech” będzie można stać się posiadaczem  koszulki z autografem najsłynniejszego futsalisty świata - Ricardo Filipe da Silva Braga – znanego jako Ricardinho. Licytacja odbędzie się w niedzielę 3-go wrzesnia  przed finałowymi meczami.

środa, 23 sierpień 2017 20:31

Już po losowaniu grup

W środę w gliwickiej restauracji Luminoso odbyło się losowanie grup turnieju „Za 1 Uśmiech”.

Jak co roku, głównymi bohaterami tego wydarzenia są dzieci z Domu Dziecka  dla których ten turniej jest organizowany. Cały  dochód z imprezy przeznaczony jest na wyjazd na ferie zimowe dla dzieciaczków. W poprzednich latach korzystały z tego daru wychowankowie DD nr 2. Teraz skorzystają także dzieci z innych placówek, a w jakiej liczbie – to się  okaże ile uda się zebrać środków. Koszt dwutygodniowego pobytu to około 1250 zł.

czwartek, 10 sierpień 2017 12:53

Marina Gliwice funduje bilety na rejs statkiem

Chcesz  dołożyć się do ferii dla dzieci z Domu Dziecka i wygrać atrakcyjny rejs statkiem po kanale gliwickim, to kup cegiełki z których dochód przeznaczony będzie właśnie na ten cel.

 

Do wylosowania będą 4 bilety na rejsy statkiem z gliwickiej Mariny. Przystań motorowodna Marina oferuje atrakcyjne rejsy statkiem, SAMBA – tradycyjnym galarem odrzańskim  lub zabytkowym statkiem FOXTROT. Można też wypożyczyć łódź i popłynąć samemu.  Więcej informacji na  http://marinagliwice.pl

Kolejną mega atrakcję dla dzieci, ale tez i pewnie dorosłych przygotowali organizatorzy turnieju  „Za 1 Uśmiech”.

Z tej okazji specjalnie do Gliwic zawita największy  w Polsce, objazdowy  teatr lalek dla dzieci „Pinokio”.

W repertuarze teatru jest 17 specjalnie przygotowanych spektakli dla dzieci o różnorodnej tematyce. Przedstawienia wzbogacone są piękną, ręcznie malowaną scenografią i kukiełkami własnej produkcji.

Warto zajrzeć na stronę teatru i zapoznać się z bogatą ofertą  teatru http://pinokiosacz.pl/teatr-lalek/

 

Legendarne Śląskie Wesołe Miasteczko „Legendia”  z Chorzowa  włączyło się do akcji  zbiórki pieniędzy na rzecz dzieci z Domu Dziecka nr 2.

Dyrekcja tego najpopularniejszego parku rozrywki na Górnym Śląsku przekazała bilety wstępu do Miasteczka. Zostaną rozlosowane wśród osób, które zakupią cegiełki wspierające Turniej.

Śląskie Wesołe Miasteczko to najstarszy polski lunapark. Znajduje się na terenie Parku Śląskiego, na granicy Chorzowa i Katowic. 30 marca 2017 Śląskie Wesołe Miasteczko zmieniło się z typowego lunaparku w największy w Polsce park tematyczny i obrało nazwę Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko, którego przesłaniem jest nie tylko dobra zabawa ale także istotny jest wątek edukacyjny związany z pięknym dziedzictwem kulturowym jakim są legendy, baśnie i opowiadania.

Sezon 2017 przyniósł mnóstwo zmian. Park zyskał kolejne strefy tematyczne: Magical Villege, Valley of Dreams i Magical Forest. Kultowe atrakcje zyskały nowy wygląd, a hitem sezonu jest otwarty 1 lipca Lech Coaster- największa tego typu atrakcja w Europie Środkowo- Wschodniej.  

Zapraszamy do zapoznania się ze światem magicznej zabawy w Legendii.http://www.legendia.pl/atrakcje/

 

 

  

środa, 09 sierpień 2017 10:02

Historia turnieju „Za 1 Uśmiech”

Turniej został powołany do życia po to, aby propagować dyscyplinę sportową jaką jest futsal, jednak głównym celem tego przedsięwzięcia jest kwesta na rzecz dzieci z Domu Dziecka nr 2 w Gliwicach.

Pomysłodawcami tego przedsięwzięcia są Jerzy Wojewódzki - ambasador polskiego futsalu oraz Jarosław Jenczmionka – biznesmem, ale przed wszystkim wielki sympatyk futsalu

Pierwsza edycja Turnieju odbyła się w roku 2012 w dniach 21-22 kwietnia w Hali Sportowej w Gliwicach – Sośnicy przy ulicy Sikorskiego 130. Patronat honorowy nad projektem objął Prezydent Miasta Gliwice Zygmunt Frankiewicz, Miejski Zakład Usług Komunalnych w Gliwicach, a także Ambasada Hiszpanii. Głównymi sponsorami imprezy była firma Nbit Polska, Portfelik.pl oraz Restauracja Siedlisko. Sponsorem strategicznym akcji była firma MultiBank, a twarzami i ambasadorami Turnieju zostali wybrani przez dzieci Jerzy i Dariusz Dudek, od wielu lat wspierający podopiecznych gliwickiej „dwójki”. Patronat medialny nad pierwszą edycją objęły TVP Katowice, Radio Plus, Dziennik Zachodni, Radio CCM, Telewizja Silesia, Gazeta Gliwicka, Portal 24gliwice.pl, Portal regionalnapiłka.pl oraz Nowiny Gliwickie. Naszą akcję wsparły również Polski Związek Piłki Nożnej, Śląski Związek Piłki Nożnej oraz Futsal Ekstraklasa.

za1usmiech jenczmionak wojewodzki

Dla drużyn, które zechciały włączyć się w tą szczytną akcję zostały przewidziane nagrody, m.in. pamiątkowe zegarki firmy Franciszka Wieganta, portfele ufundowane przez firmę portfelik.pl, nagrody ufundowane przez MultiBank, rękawice bramkarskie Artura Boruca z jego podpisem ufundowane przez klub piłkarski Fiorentina, oryginalna piłka przesłana z FC Barcelony ufundowana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, oraz koszulka reprezentacyjna Łukasza Podolskiego z jego podpisem ufundowana przez managera klubu piłkarskiego Piast Gliwice - Janusza Bodzioch. Pierwsza edycja Turnieju umożliwiła zorganizowanie podopiecznym Domu Dziecka nr 2 w Gliwicach miesięcznych wakacji w Trzygwiazdkowym Pensjonacie „Pod Tatrami”, położonym w miejscowości Szaflary pomiędzy Nowym Targiem a Zakopanem w sąsiedztwie Białki Tatrzańskiej.

W roku 2013 odbyła się druga edycja Turnieju Za 1 Uśmiech. Tym razem termin imprezy przypadł na 31 maj – 1 czerwiec 2013 r, a miejscem rozgrywek ponownie była Hala Sportowa w Gliwicach – Sośnicy. Do akcji w drugiej edycji włączyły się firmy: Piekarnia Concord MDJ Gliwice, Cukiernia Hania, Studio Graficzne Gismo Creative, Pensjonat Pod Tatrami, Agencja Reklamowa Gruop4, a do patronów medialnych dołączyła Telewizja Zabrze oraz Telewizja Sfera z Rudy Śląskiej. Fundatorami nagród ponownie był Franciszek Wiegand, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Górnik Zabrze, a także F-Secure, Studio Foto-Makar, Ambasada Holenderska w Polsce, Ambasada RP w Hiszpanii, Kancelaria Marszałek Sejmu Ewy Kopacz, oraz Grupa Nbit. Z zebranych pieniędzy ufundowano podopiecznym Domu Dziecka nr 2 w Gliwicach miesięczny pobyt nad morzem w miejscowości Dziwnówek.

W 2014 roku zagraliśmy już po raz trzeci. Tym razem termin imprezy przypadł na 7-8 czerwca 2014 r, a miejscem było Centrum Kulturalno-Sportowe „Łabędź”. Za zebrane pieniążki podopieczni Domu Dziecka nr 2 w Gliwicach pojechali na wakacje do Jarosławca, miejscowości wyjątkowej o niezwykłych walorach przyrodniczych z najwyższym polskim brzegu klifowym. Dzieci odpoczywały w ośrodku "RAFA" - 150 metrów od głównego zejścia na plażę.

nagrody

Czwarta edycja naszego Turnieju „Za 1 Uśmiech” miała miejsce w dniach 23-24 maja 2015 roku. Wzięła w nim udział rekordowa liczba drużyn, bo 24. Składy tych zespołów stanowiło ponad 200 zawodników reprezentujące firmy z różnych części świata Rywalizacja toczyła się przez dwa dni. W pierwszym dniu zespoły podzielone na sześć grup walczyły o awans do ćwierćfinałów. W niedzielę dokończono turniej i rozegrano finał. W tej decydującej rozgrywce zmierzyły się trzy drużyny: DB Schenker, Rowibau i Nbit. Zespoły w tym nietypowym finale grały systemem każdy z każdym, Dzięki lepszej różnicy bramek wygrał Nbit, ale… -- Jedynymi zwycięzcami w tym turnieju to są dzieci – powiedział już po zakończeniu tej szlachetnej imprezy Kamil Kosowski, który był twarzą IV edycji tego Turnieju. Zebrano około 50 tys. zł. Za te pieniążki dzieciaki spędziły dwa tygodnie w Sudetach. Patronem nad turniejem objął prezydent Gliwic – Zygmunt Frankiewicz.

V edycja odbyła się  między 24-25 września. Zmieniono więc termin czerwcowy na wrześniowy, po to zebrać pieniążki tym razem na ferie zimowe. Ambasadorem V edycji został Michal Probierz, były selekcjoner reprezentacji Polski. Gościem specjalnym natomiast był Bogdan Zając, asystent Adam Nawałki. W turnieju wzięło udział tym razem 16 drużyn w tym trzech debiutantów, ale łącznie 20 firm wsparło tę szlachetną imprezę.  

nbit zwyciezcy

Zanim  rozegrano wielki finał, kibice mogli zobaczyć mecz pokazowy w którym futsalowa drużyna Piasta zmierzył się z Clearexem Chorzów. Wynik tego spotkania to 2:1 dla zespołu z Chorzowa. W meczu o III miejsce w turnieju  Scania pokonała Fluor 6:4. W finale, który był ostatnim akcentem sportowym tego turnieju, Nbit wygrał z City Park 6:3. Było to trzecie z rzędu zwycięstwo tej drużyny w turnieju „Za 1 Uśmiech”, ale zaznaczmy, że za każdym razem drużyna walczyła w innym składzie. Nie zabrakło tez atrakcyjnych nagród ufundowanych przez znanych ludzi ze świata sportu.

VI edycja ma być wyjątkowa. Nie zabraknie emocji sportowych oraz dobrej zabawy. Organizatorzy przygotowali szereg niespodzianek. Już dziś zapraszamy do Centrum Kulturalno – Sportowego „Łabędź” w Gliwicach/Łabędach, przy ulicy Partyzantów 25 na 2 i 3 września.

wtorek, 08 sierpień 2017 11:52

Będzie się działo!

W pierwszy weekend września (02.03.09) w hali "Łabędź" zostanie rozegrana szósta już edycja  turnieju  „Za 1 Uśmiech”. Jest to turniej  charytatywny, a cały dochód z tej imprezy przeznaczony jest na rzecz dzieci z Domu Dziecka nr 2.

Z zebranych środków w poprzednich latach finansowane były wyjazdy na letnie i zimowe wakacje dla dzieciaków. W pierwszych 5 edycjach zebrano około 200 tys. zł. Zagrało ponad 1150 zawodników.  Kibice zobaczyli 1280 bramek.

W tym roku organizatorzy zdecydowali się zmienić nieco formułę. Ma być jeszcze bardziej radośnie, na wesoło i amatorsko – informuje Jerzy Wojewódzki. - Aby wyrównać szanse, a tym samym dać możliwość jeszcze większe frajdy uczestnikom nie będzie drużyn złożonych tylko z profesjonalnych zawodników. Oczywiście, chcemy, aby były gwiazdy, które podniosą poziom sportowy, ale zrobimy tak, aby w poszczególnych zespołach zagrał jeden - maksymalnie dwóch ligowców  – dodaje jeden z głównych organizatorów.

Na ten moment zgłosiło się  już ponad 20 firm, które wystawią swoje drużyny, a przypomnijmy, że za każdą idzie wpisowe w bardzo konkretnej kwocie, bo 2500 zł. Przy okazji odbędą się też licytacje, i sprzedaż cegiełek.

Jest to turniej dla dzieci, więc nie zabraknie też i dla nich atrakcji. Tradycyjnie przed dwa dni będzie funkcjonował  pokój zabaw, gdzie pod opieką animatorek będzie można zostawić dzieci, które z pewnością nudzić się nie będą. Z tej okazji też do Gliwic zawitają  dwa teatry, które przygotują specjalne przedstawienia.  Pomyślano również  o dorosłych. Będzie można oddać się medytacji  (Joga) Śmiałkowie będą mogli poskakać w  Bumper Ball – świetna zabawa w skaczących kulach. Nie zabraknie też atrakcji dla smakoszy. Podczas turnieju wokół hali ustawią się bowiem  food tracki zx orgyginalnym jedzeniem.

W planach jest jeszcze jedno  wydarzenie, które zapowiada się niezwykle atrakcyjnie, szczególnie dla okolicznych mieszkańców, a ma być to wyprzedaż garażowa.  To świetna okazja, aby sprzedać niepotrzebne już rzeczy dla jednych, a dla drugich kupic coś fajnego za nieduże pieniądze.

Nie o wszystkim napisaliśmy, bo będą też niespodzianki!

Strona 1 z 4

 

DRUŻYNY W TEJ EDYCJI TURNIEJU